Begin december postte ik op deze blog een post over mijn ambitie om de Matterhorn solo te beklimmen. Het doel was om dit te doen in de week tussen kerst en nieuwjaar. In Carcassonne, Frankrijk veranderde mijn plan echter en keerde ik terug naar België met mijn Volkswagen busje.
Ik hoopte hiermee mijn leven terug op orde te krijgen en mijn relatie te herstellen. Het ene lukte, het andere niet.
Mentaal en fysiek afzien
Ik zou liegen als ik zou beweren dat dit laatste niets te maken heeft met de reden waarom ik nu wel plots terug richting de Matterhorn trek. De laatste maanden zijn mentaal vrij zwaar geweest – nog – en dus heb ik dringend nood aan iets wat me fysiek tot het uiterste zal doen gaan.
Een paar dagen geleden checkte ik dus het weerbericht voor de omgeving van de Matterhorn, en wat blijkt? Ideale omstandigheden!
Komende dagen
Morgen trek ik met de bus naar Zwitserland om er donderdagochtend te beginnen aan de beklimming van de Matterhorn. Gezien de nog winterse omstandigheden op de berg zelf, plan ik om pas zaterdag de top te bereiken.